Jak się chronić przed ospą?

VARIOUS

Są takie choroby, które dotykają przeważnie dzieci. Jedną z nich jest ospa wietrzna. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że organizmy młodych ludzi są jeszcze nie do końca ukształtowane, a przez to słabe. Chociażby dlatego rodzice powinni dbać o swoje pociechy i chronić je przed niebezpiecznymi zarazkami.


Ospa wietrzna jest jednak dość specyficzną chorobą, ponieważ w większości przypadków jest groźniejsza dla dorosłych, niż dla dzieci. W zdecydowanej większości przypadków przechodzi się ją tylko raz w życiu.


Szczególnie niebezpieczna jest ona dla kobiet w ciąży i może powodować nieodwracalne zmiany w płodzie. Trudno jest więc odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest przejść taką ospę jako dziecko, czy też nie. Niektórzy rodzice starają się za wszelką cenę chronić swoje potomstwo przed takim zakażeniem. Wynika to oczywiście z nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak wysoka gorączka czy też swędzące zmiany na skórze.


W niektórych krajach świata szczepienia przeciwko ospie wietrznej są przeprowadzane rutynowo. W Polsce również można się na tę chorobę zaszczepić. Z pewnością powinny to robić dzieci z zaburzeniami odporności, ponieważ dla nich jest ona szczególnie niebezpieczna i może nawet doprowadzić do zgonu.

żółtaczka duac żel

Znalezione przez:

  • ospa jak sie chronic aby sie nie zarazic