Ochrona przed uciążliwą chorobą

Ospa wietrzna jest chorobą zakaźną występującą praktycznie na całym świecie. Przykładowo nad Wisłą w skali roku choruje na nią około 140 tysięcy osób, czyli bardzo dużo. Do jej najbardziej rozpoznawalnych objawów są okresowe zmiany skórne, które nie tylko brzydko wyglądają, ale również swędzą i mogą pozostawiać blizny. Poza tym, osoby chore na omawianą odmianę ospy mogą mieć ogólnie złe samopoczucie, gorączkę, biegunkę, suchy kaszel i kilka innych dolegliwości.Jak widać, ospa wietrzna nie jest przyjemną chorobą. W niektórych przypadkach powikłania po niej mogą stanowić poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Warto więc się przed nią chronić. W jaki sposób? No właśnie, jest to dość trudna kwestia, ponieważ zarazić się ospą wietrzną można w bardzo prosty sposób, o czym świadczą wysokie wskaźniki zachorowalności. Zdaje się, że jedynym skutecznym sposobem na obronienie się przed tą chorobą jest szczepionka.