Specyficzna choroba

Trzeba przyznać, że ospa wietrzna jest dość specyficzną chorobą. Po pierwsze, można ją przebyć tylko raz, a po drugie, jest ona groźniejsza dla osób dorosłych, niż dla dzieci. Warto mieć także na uwadze, że dorośli bardzo rzadko na nią zapadają.

 

Jest to choroba zakaźna, której możemy nabawić się tylko od drugiego człowieka. Objawia się ona wysoką temperaturą oraz występowaniem brzydkich zmian skórnych. Chociaż w naszej szerokości geograficznej ospa wietrzna zasadniczo nie jest groźna, to jednak w krajach tropikalnych bywa z tym różnie. Tam zdecydowanie częściej zapadają na nią dorośli, a jak zostało już powiedziane, dla nich jest ona dużo niebezpieczniejsza.

 

Szczególnie przyszłe matki muszą uważać, żeby się nią nie zarazić, ponieważ mogłoby to mieć tragiczne skutki dla dziecka. W niektórych państwach można się w prosty sposób zabezpieczyć przed tą chorobą, poprzez szczepienia. W tych regionach świata, w których jej występowanie jest najniebezpieczniejsze, takich szczepień się niestety nie przeprowadza, a przyczyna tego jest banalna – brak odpowiednich środków finansowych. W Polsce można bez problemów zaszczepić się na ospę. Jest to wskazane szczególnie dla dzieci, które nie mają najlepszej odporności.

Znalezione przez:

  • ospa początkowe objawy
  • anything
  • choroba osps
  • chorobaospa
  • pierwsze objawy ospy zdjęcia